TEMEL PAKET

Ön Muhasebe Programı

Gelir Gider (Hizmet Masraf)    

Standart Özellikler

İşletmenizin masraflarını, şube, departman veya gider yerleri olarak kontrol altına alabilirsiniz. Giderlerinizi; Kasadan, Bankadan veya Firma Kredi kartlarınızdan taksitli-taksitsiz ödeyebilir yada açık hesap olarak Cari bazda işleyebilirsiniz. Ay-Yıl bazında işletmenizin giderlerini görebilir ve detaylandırabilirsiniz. İşletme Karlılık Raporlarına giderleriniz anlık olarak işlenir ve zamansal kavramı olmadan Kar / Zarar raporu alabilirsiniz

Ek Özellikler       

Gider Gelir(Masraf Hizmet) Kartları 3 farklı yöntemle girilir.

Örnek1; İşletmenin her ay düzenli ödediği Muhasebe Ücreti, Kira, Aidat gibi Sabit Giderleri bir defaya mahsus girilir ve program planını yaparak işletmenin Ödemeler ve Tahsilatlar planını hazırlayıp takibi ortadan kaldırır. Aynı mantıkta Gelir Kartlarda çalışmaktadır.

Örnek2; İşletmenin her ay düzenli ödediği ama tutarı belli olmayan, Elektrik, Su, Telefonlar gibi Sabit giderleri bir defaya mahsus girilir ve program kontrol ve takibi otomatik olarak yapar. Bu tür gider kalemlerinin ödeme tarihleri belli olduğundan dolayı bir defaya mahsus girilir.

Örnek3; İşletmenin sabit olmayan Kargo, Yol, Kırtasiye, Yemek, Yakıt vs. muhtemel giderleri tanımlanır.

Yapılan Masraf; Alış Faturasında kullanıldığında, faturada geçen Stokların Maliyetlerine otomatik olarak dağıtılır ve Firma Karlılık raporunda giderler olarak görünmez, satılan malin maliyetine görünür.

Tüm giderler; fatura bazında ya da Stok bazında, stokların maliyetlerine dağıtılabilir. Örneğin Nakliye faturasını, seçeceğiniz stokların maliyetine giydirebilirsiniz ya da Alış Faturası seçip, seçilen faturadaki stokların maliyetine giydirebilirsiniz. Dikkat edilecek konu ise; seçilen Alış Faturasında masraf kalemi varsa o masraf kalemini dikkate almaz. Zaten Alış Faturasındaki masraf kalemi stoğun maliyetine eklenmiş durumdadır. Yapılan gider Alış Faturasındaki stokların maliyetine envanter değerleri oranında eklenir.

Ödeme planınızda, bugün, bu hafta, bu ay, gecikenler olarak gider ve gelirlerinizin ödeme ve tahsilatlarını anlık görebilir ve tıklayarak işlemlerini yapabilirsiniz. Firma Kredi kartınızla taksitli masraf yapabilir ve KARTINIZIN ÖDEMELERİNİ ödeme planınıza ekler. Örneğin telefon faturanızı Kartınızla ödediğinizde, Ödeme planından fatura düşer ve yerine kartınızın Hesap kesim ve son ödeme tarihine göre kullandığınız tutar tek çekim yada taksitli olarak vadesine göre gelir.

İşletmeler Ek Özellikler sayesinde giderlerini takip etmek zorunda kalmazlar ve gider kayıtları Maliyetlere ve Kar/ Zarara otomatik yansımış olur.                                              

Bütçe planlaması program tarafından yapılmış olur.

 Yetkililer Cep Telefonundan gider işlemleri yapabilir.

Programımızda stokların Son Alış Fiyatı, Ağırlıklı Ortalama Alış Fiyatı, Maliyetini, Alış Faturalarında masraf yapılmışsa Anlık Maliyetini, Yapılan kargo vb. masrafları stok yada stoklara giydirilmişse, Stoğun masraf giydirilmiş maliyetini,  isterseniz işletme giderlerinden payına düşen maliyetli halinde görebilirsiniz.       

Stok

Standart Özellikler

4 farklı birimde stok takibi. 4 Birimde barkod ve fiyat takibi. 8 Grup, Marka, Model, Renk, Beden, Kavala, Seri, Hammadde, Hizmet, Puan, Web Ayarları, Resim, Cari Bazda Stok Fiyatları, miktarsal Fiyat Politikaları, Stokların Müşteri isimleri, Paketleme Şekilleri, Gruplu Stok, Tedarikçi tanımı ve fiyat politikası, Stok Birleştirme

Ek Özellikler

Stoklarınızın satış hızlarını programımız otomatik takip eder ve Alış Siparişlerinizi otomatik yönlendirir. Atıl stoklarınızı takip eder ve kampanyalar uygulamanızı kolaylaştırır.

Stoklarınızın Alış Fiyatının yanı sıra, Maliyetini anlık görebilir. İşletmenin tüm giderleri stokların maliyetine sanal olarak eklenerek stokların yansıtılmış maliyetlerini de görebilirsiniz.   

Cari Kart

Standart Özellikler

Cari Kartlar açılırken girilen tüm bilgilere göre raporlamalar alınabilir, Şube ve Plasiyer bazında Cariler takibi sağlanır. Şube ve Plasiyer başta olmak üzere, diğer kıstaslara göre de, geciken alacaklar, cari bazda karlılıklar basit ve pratikçe alınabilir. Carinin depoları, sevk yerleri, alt hesapları, döviz işlemleri ve kur farkları seri bir şekilde sade olarak takip edilir. Puan Kart Takibi, Kampanya Takibi, SMS, Mail etkili kullanılabilmekte.

Carinin Şubeleri bazında Ekstre ve işlemler takibi, Carinin Risk Bilgileri, Valörlü Takibi, Sınırsız mail, tel, sevk yerleri, banka hesaplarını, istihbaratını girebilir.             Cari ile yapılan sözleşme ve anlaşmalar Arşiv olarak takip edilebilir. Carinin Hesap ekstresinde geciken meblağ,  geciken gün ve risk otomatik hazırlanır. Carilere özel, paketleme, fiyatlama, stok isimlendirme basitçe yapılabilir.           Carilere özel miktarsal fiyatlandırma. Hesap Kesim günlerinde otomatik Hesap Özeti gönderme, Carilerin Hesaplarını Evrak bazında takip etme 

Ek Özellikler

Müşteri (Alıcılar), Satıcı (Tedarikçiler), Personel Kartları yetkilendirme.                 Cari Kartların Servislerini ve taleplerini takip edip planlama yapma, Cep Telefonlarınızdan; Carinin hesabını görme, Kart Açma,  Alış Satış Tahsilat işlemlerini yapabilme, E Ticaret sitenizden;  Carilerinizin faydalanması, ödeme yapabilmeleri, satış yapabilir, sipariş verebilir.  Stoklarınızı online görüp sipariş vermeleri. 

Carinin Kart Hesabı ve Taksit hareketlerinin entegreli takibi.     

Kasa Banka Kart  

Standart Özellikler       

Standart Ön Muhasebe işlemlerini yapabilme. Kasa ve Bankaların kullanıcı bazlı ve Şube bazlı yetkileri.

Ek Özellikler

Kasa ya da banka işlemlerinde döviz kar/zararlarının otomatik hesaplanıp, Giderler ve Karlılık raporlarına otomatik yansıması, Çeyrek Altın, Gr Altın, Hisse Senedi gibi kıymetler takibi ve kar zararlarının otomatik hesaplanıp, Giderler ve Karlılık raporlarına otomatik yansıması,  Banka Pos komisyonlarının otomatik takibi ve giderler ile karlılık raporlarına otomatik yansıması, Döviz işlemleri yapılabilmesi,  Cep Telefonundan kasa banka işlemleri yapabilir.                                                      

Firma Kredi Kart

Standart Özellikler

Ön Muhasebede, Firma Kredi Kartları işlemleri takip edilebilir. Cariye ödemeler (taksitli ya da tek çekim) yapılabilir. Masraf ödemeleri  (taksitli ya da tek çekim) yapılabilir.

Ek Özellikler

Tüm kredi kartlarınızın Limitlerini, aylık ödemelerini otomatik takip edilebilir, Kart faizlerinin otomatik hesaplanıp giderlere ve karlılık raporuna otomatik yansır. Ödeme planınıza, Kartlarınızın Hesap Kesim ve Son Ödeme tarihleri esas alınarak  tekli çekim ve çoklu taksit çekimleri eklenir.   Akıllı Android Cep telefonunuzla da Kredi Kartı işlemlerini kullanabilirsiniz.                                                     

Personel  Kart      

Standart Özellikler

Personeller, şubeleri, departmanları, plasiyerler ve primleri gibi tanımlamalar. Personellerim maaş alma günleri. Devamsızlık Çizelgesi, Hakediş Hesaplaması ( Mesai, Yemek, Ek Prim vs. uygulamalar). Cari Hesap Takibi

Ek Özellikler

Personellerim maaş günlerine göre Ödeme Planının otomatik hazırlanması, Maaşlar, ek ödeneklerin giderlere ve karlılık raporlarına otomatik yansıması. Maaşların, avansların Personel Cari Kartlarına otomatik yansıması.  Yetkililer Cep Telefonundan avans girebilir. Pratik olarak işlemlerin takibi…

Teklif, Sipariş, İrsaliye, Fatura, İade            

Standart Özellikler

Standart ön muhasebede kullanılan işlemlerin takibi. Teklif, Sipariş, İrsaliye, Fatura  ilişkileri ve aktarımları.

Herhangi bir excel listesini Teklif, Sipariş, İrsaliye ve  Faturaya basitçe dönüştürme. Sevk Yerleri, Vade, Taksit, Alt Hesap, Plasiyer,  Ödeme koşulları takibi. Akıllı Cep Android Uygulamasından işlelerin yapılabilmesi.

Ek Özellikler

Satışlardaki Plasiyer primleri otomatik hesaplanır ve Personelin carisine, ister maliyet düşüldükten sonsa, ister satış tutarı üzerinden otomatik primi alacağına atılır ve giderler ile karlılık raporuna otomatik yansıtılır.

Satışlarda olduğu gibi Alışlarda da Taksitlendirme yapılabilir ve Evrak bazında ödeme ile tahsilatlar otomatik takip edilir.

Alışlarda girilen masraflar stokların maliyetine yansır, Stok Kartında Alış fiyatı ile Maliyet sürekli güncel hali görünür.

Stokların  satış devir hızlarına göre, otomatik Alış Teklifi yada Siparişi hazırlanabilir. Satış hızlarına göre azalan stoklar, hangi tedarikçiden ucuza alınıyorsa rapor olarak alıp, sipariş oluşturulabilir. Resim dosyaları hareketlere arşivlenir.

Perakende 

Standart Özellikler

Barkotlu, Ürün Resimli,  Hızlı satış yapılabilir. Kampanyalar, Hediye Çek uygulamaları anlık takip edilebilir. Pos, Nakit, Puan, H.Çek , Çoklu Tahsilat, Kalanı Veresiye gibi satışa mahsuben tahsilatlar yapılabilir.

Ek Özellikler

Günlük Ciro ve Ciroya mahsuben ne karar nakit, ne kadar kart çekimi, ne kadarı kimlere veresiye satışmış raporunun yanında,  Günün satışları harici Günlük hasılatların ve işlemlerinde raporunu detaylı alabilme. Plasiyer ve Şube bazında Ciro Takibi, Kampanya çıktığında anlık Cari Kart açabilme.                    

Çek Senet Kart      

Standart Özellikler

Müşteri ve Firma Çek Senet Girişleri, Cirolama, Takas, Tahsilat, Ödeme ve Raporlamalar            

Ek Özellikler

Ödeme Tahsilat planı otomatik hazırlanır.           

Depo

Standart Özellikler

Depo Şube Nakil , Şube Karlılık,                Şube Stok Cari Masraf takibi, Şube Stok Satış Analizleri, ŞubeOnline - OffLine

Ek Özellikler

Anlık Şube kontrolü

İş Takip

Standart Özellikler

Planlama, Takip, Sonuç, Muhasebeleştirme

Ek Özellikler

 •  Müşteri şikâyetleri
 •  Servis işlemleri
 •  Montaj işlemleri
 •  Özel İş Almalar ve İş bitimi faturalandırma işlemleri.

ŞUBE  MODÜLÜ

Standart Özellikler

Şubelerini rahatlıkla takip ve kontrol altına alabileceğiniz pratiklikte ve akıllı senaryolar düzenlemede üstünlüğümüz sayesinde Hedeflerinizi, zamanınızı ve firmanızı kontrol altına alabileceksiniz.

 •  Şube Nakil
 •  Şube Karlılık
 •  Şube Stok Cari Masraf Takibi
 •  Şube Stok Satış Analizleri
 •  Şube Online – Offline çalışma

Ek Özellikler       

Anlık Şube kontrolü, Akıllı Şube Nakil Fişi, Anlık Şube Kampanyaları, Anlık Fiyat değişiklikleri                     

 

ANDROİD AKILLI CEP MODÜLÜ

 •  Android Akıllı Cep Modülü 
 •  Standart Özellikler
 •  Ön Muhasebe İşlemleri , Sayım, Nakil, Cari, Sipariş, Tahsilat, Ödeme
 •  Ek Özellikler
 •  E Ticaret Entegrasyonu